Genel Bilgiler

Bebek Cildi

Bebek Cildi

Bebek cildi kadar yumaşak tanımı herkes için mükemmellik fikri yaratır ve bebeklerin cildinin hiç sorunu olmadığını düşündürü. Ancak bu dönemin de kendine özgü sorunları veya sorun oluşturmamak için dikkat edilmesi gereken özellikleri vardır.
Çocuk Ve Deri

Çocuk Ve Deri

Bebeğin derisi doğumda henüz tüm fonksiyonlarına sahip olmadığından son derece hassas ve dış etkenlere karşı yeterince korunmalı değildir. Özellikleri ve reaksiyonları erişkin derisinden farklıdır. Dolayısıyla bu dönemde spesifik ve hassasiyetine uygun bakım ürünlerine ihtiyaç gösterir.
Ergen Ve Deri

Ergen Ve Deri

Ergenlik döneminde ruhsal durumda olduğu gibi deride birçok değişiklik olur. Duyguların değiştiği, özgüvenin daha kırılgan olduğu bu dönemde kozmetik olarak rahatsızlık verebilecek en önemli sorun olan sivilce (akne) de ortaya çıkabilir.
Gebelik Ve Deri

Gebelik Ve Deri

Gebelik kadının yaşamında özel bir dönemdir. Hem ruhunda hem de bedeninde birçok değişiklik olmaktadır. Doğal değişiklikler de olsa bunların bir kısmı kaygı uyandırabilir çünkü bu hassas devrede kadının bedeniyle ilişkisi de farklılaşmıştır.
Menopoz Ve Deri

Menopoz Ve Deri

Menopoz yaşlanma sürecinde kadın bedeninde ortaya çıkan evrelerden biridir. Ergenlikte adet görme ile başlayan devre gibi adet kesilme döneminde de bu yıllara özgü değişiklikler ortaya çıkar.
Sigara Ve Deri

Sigara Ve Deri

Cildimiz kronolojik yaşlanma dışında dış etkenlerle de zarara uğrar. Tütün de bu dış etkenlerden biridir. Sigara içen bir kişiye söylenebilecek ilk şey “cildinizin canlılığını dumanla üflüyorsunuz” olabilir.
Yaşlanma Ve Deri

Yaşlanma Ve Deri

Bedenimizde yaşla ortaya çıkan değişiklikler içinde en erken göze çarpanlar deride oluşan belirtilerdir. Kırışıklıklar ve deri sarkmaları yanında saçların beyazlaması yaşlanmanın en erken görünür belirtilerindendir.
Randevu Alın