Kozmetik Dermatoloji

Dermaroller

Dermaroller

Çoğunlukla DERMAROLLER adıyla tanınan işlem “mesoroller” veya “CIT” (kollagen indüksiyon tedavisi) isimleri ile de tanımlanmaktadır. İşlem silindir tarzı bir tambur üzerine dizilmiş ve amaca göre değişen sayı ve sırada dizilmiş son derece ince, özel tasarlanmış çelik iğnelerden oluşan bir alet ile uygulanmaktadır. İğnelerin tasarımı ve özelliği deriye girecek derinliği tayin ettiğinden işlemin etkinliği doğru roller seçimi, doğru uygulama kadar kullanılan roller kalitesine de bağlıdır.
Karboksiterapi Nedir?

Karboksiterapi Nedir?

Karbon dioksit gazının deri ve deri altına tedavi amacıyla verilmesi yöntemidir. Karbon dioksit gazlı içeceklere köpürme etkisi veren madde olup karbon monoksit ile karıştırılmamalıdır çünkü karbon monoksit yapısında karbon bulunan maddelerin yakılması sırasında ortaya çıkan zehirli bir gazdır. Karbon dioksit bedene zararsız bir maddedir.
Karbon Peeling

Karbon Peeling

Karbon peeling lazer tedavisinin karbon ile kombine edilerek uygulanan özel bir işlemidir. Yağlı, gözenekleri genişlemiş, cilt rengi matlaşmış, sivilce ve sivilce izi olan kişilerde anlamlı sonuçlar veren ağrısız hızlı ve işlem ardından iyileşme süresine ihtiyaç göstermeyen bir tedavidir.
Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling cildi yenilemede, leke tedavisinde, sivilce tedavisinde ve benzeri bazı şikayetlerin tedavisinde kullanılan kimyasal işleme verilen genel bir tanımlamadır.
Mezolift

Mezolift

Mezolift doğal yaşlanma sürecini yavaşlatan ve hasarı tedavi etmeye çalışan yeni ve güvenli bir yöntemdir. Yaş ilerledikçe, ortaya çıkan hormonal değişiklikler, uzun yıllar boyunca güneşe maruz kalma, beslenme ve dolaşım bozuklukları, sigara kullanımı, stres, uykusuzluk gibi nedenlere bağlı olarak deri doğal besleyici yapı taşlarını kaybederek gevşer, sarkar ve deri yüzeyinde de lekeler ve çizgilerle bu süreci belli eder.
Mezoterapi

Mezoterapi

Derinin orta / uygun katmanına iğne ile verilen ürün ile oluşan tedavi yöntemidir. Elastik ve retiküler fibrillerin ve kollajeni sentez eden fibroblastların bulunduğu katmana çok ince iğnelerle verilen madde yolu ile etkinlik sağlanır.
Mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyon minimal bir aşındırıcı işlem olup derinin en üst kalınlaşmış kabalaşmış tabakasını kaldırmaya yarar. Cilt yenilemeye yardımcı olup kullanıldığı durumlar arasında...
Mikroiğneleme

Mikroiğneleme

Mezoterapiden çok farklı olmasa da bazı farklılıklar vardır. Mikroiğne olarak adlandırılan 0,25-2,5 mm ‘lik çok ince iğneler deride gözle görünmeyen ince kanallar açarak kullanılmak istenen ürünün alt katmanlara inmesini sağladıkları gibi oluşturdukları zedelenme ile organizmaya kendi onarılma prosesinin de uyanmasını sağlarlar. İşlem iğnelenen alana kan akışını hızlandırarak onarım hücrelerinin artamda yoğunlaşmasına ve iyileşmesine yol açar.
Pelleve

Pelleve

Pelleve ciltte kırışıksız gergin bir görünüm elde etme için kullanılan cerrahi olmayan bir teknolojidir. Yaşla birlikte derinin gerginliğinin azaldığı, aşağı doğru giden çizgiler nedeniyle ortaya çıkan yorgun görünümün, kırışıklıkların tedavisinde etkili yeni bir teknolojidir. FDA tarfından bu amaçla kullanımı 2009’dan beri onaylanmıştır.
PRP (Platelet Rich Plasma)

PRP (Platelet Rich Plasma)

PRP kişinin kendi kanından hazırlanan doğal bir üründür. Küçük bir miktar kan alınıp steril özel bir tüpte santrifüj edilerek onarıcı hücrelerin ayrıştırlması ve elde edilen plateletten zengin plazmanın tedavide kullanılması prensibine dayanır.
Radyofrekans

Radyofrekans

Hızlı etkili , kolay uygulanan, tedavi sonrası iyileşme dönemine ihtiyaç göstermeyen radyofrekans öntemi hem yüz cildi hem bedende sıkılşatırma cildi gerginleştirmede tercih edilen bir yöntemdir.
Altın İğne

Altın İğne

Ülkemizde Altın iğne olarak adlandırılan bu tedavi yöntemi radyofrekans ile kombine edilen bir mikro iğneleme işlemidir.
Randevu Alın